Ndahet papritmas nga jeta ish-Miss SHBA (FOTO)

By

Ka ndërruar jetë Cheslie Kryst, modelja e cila fitoi konkursin Miss USA në vitin 2019. Ajo ishte 30 vjeç.

Mbretëresha e bukurisë, avokatja, blogerja e modës dhe korrespondentja e Extra TV ra nga një ndërtesë 60-katëshe në New York City, pak pas orës 7 të mëngjesit të së dielës dhe u shpall e vdekur në vendngjarje. Ata shtuan se vdekja e Kryst, e cila jetonte në katin e nëntë, duket të jetë një vetëvrasje, duke shtuar se një ekspert mjekësor ende nuk ka përcaktuar shkakun zyrtar.

“Me shkatërrim dhe pikëllim të madh, ne ndajmë vdekjen e Cheslie tonë të dashur,” tha familja e saj në një deklaratë për “Extra”. “Drita e saj e madhe ishte ajo që frymëzoi të tjerët në mbarë botën me bukurinë dhe forcën e saj. Ajo kujdesej, donte, qeshte dhe shkëlqeu”.

Deklarata vazhdoi, “Cheslie mishëroi dashurinë dhe u shërbeu të tjerëve, qoftë përmes punës së saj si avokate që lufton për drejtësinë sociale, si Miss USA dhe si mikpritëse në Extra . Por më e rëndësishmja, si një vajzë, motër, shoqe, mentore dhe kolege – ne e dimë se ndikimi i saj do të vazhdojë. Ndërsa reflektojmë për humbjen tonë, familja kërkon privatësi në këtë moment”.

Kryst ishte aktive në rrjetet sociale pak orë para se të vdiste. Më herët të dielën, Kryst postoi një foto në llogarinë e saj në Instagram, ku shkroi: “Kjo ditë ju sjellë prehje dhe paqe”.

Kryst lindi në Jackson, Michigan në 1991 dhe u rrit në Karolinën e Jugut. Kryst ndoqi Universitetin e Karolinës së Jugut dhe në vitin 2017, ajo u diplomua në Shkollën Juridike të Universitetit Wake Forest. Ajo punoi si avokate në firmën Poyner Spruill LLP në Karolinën e Veriut si një paditëse civile. Ajo gjithashtu themeloi blogun e veshjeve të biznesit të grave “White Collar Glam”.

Në vitin 2019, ajo fitoi titullin Miss Karolina e Veriut SHBA dhe pasi u kurorëzua Miss USA 2019, mori një pushim nga puna. Në vitin 2020, firma e saj e emëroi atë këshilltaren e parë të diversitetit.

Artikuj të ngjashëm