Ndahet nga jeta ylli i Titanikut

By

Aktori David Warner, i cili luajti në filma si The Omen dhe Tron, ka vdekur në moshën 80-vjeçare nga një sëmundje e lidhur me kancerin.

Murió David Warner, uno de los villanos de Titanic | TN

Familja e tij tha se ata po ndanin lajmin “me një zemër jashtëzakonisht të rëndë”.

Warner ishte gjithashtu i njohur për rolin e ndihmësit të keq të Billy Zane, Spicer Lovejoy, në filmin “Titanic” të James Cameron të vitit 1997

Kohët e fundit ai u shfaq si Admiral Boom ekscentrik detar në filmin Mary Poppins Returns.

Warner vdiq të dielën në Denville Hall, një shtëpi kujdesi për ata në industrinë e argëtimit.

“Gjatë 18 muajve të fundit ai iu afrua diagnozës së tij me një hir dhe dinjitet karakteristik,” tha familja e tij në një deklaratë të dhënë për BBC. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm