Ndahet nga jeta komediani i njohur

By

Jak Knight, një komedian stand-up, shkrimtar dhe aktor i njohur për rolin e tij në serialin e animuar të Netflix “Big Mouth”, vdiq të enjten në Los Angeles. Ai ishte 28 vjeçar.

Familja e tij të shtunën konfirmoi vdekjen e tij në një deklaratë që nuk dha një shkak të vdekjes.

Z. Knight kishte përfunduar së fundmi xhirimet si aktor në filmin “First Hera Female Director”, me skenar dhe regji të Chelsea Peretti.

Duke filluar nga marsi, z. Knight luajti me Chris Redd, Sam Jay dhe Langston Kerman në serialin Peacock “Bust Down”, të cilin ai gjithashtu ndihmoi në krijimin. Ai ishte gjithashtu një producent ekzekutiv në emisionin HBO “Pause with Sam Jay” dhe u nominua këtë vit për çmimin e Skuadrës së Shkrimtarëve të Amerikës për punën e tij në shfaqje.

Nga viti 2017-21, ai ishte shkrimtar dhe producent për hitin e animuar sitcom “Big Mouth” dhe shprehu personazhin Devon. Z. Knight punoi si shkrimtar për komedinë ABC “Black-ish” nga 2019-2020. Stand-up i tij 30-minutësh i veçantë në Netflix u transmetua në vitin 2018 si pjesë e serialit “The Comedy Lineup”.

Artikuj të ngjashëm