Ndahet nga jeta aktori i madh shqiptar

By

Regjisori dhe aktori i madh Rikard Ljarja është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme.

Rikard-Larja-11

Aktori i mirënjohur i kinematografisë shqiptare ndërroi jetë në moshën 77-vjeçare, pasi vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Rikard_Ljarja

Rikard Ljarja do të mbahet mend si aktor protagonist në shumë filma, si “Fletë të bardha”, “Pesha e kohës”, “Dueli i heshtur”, “Ndërgjegjja” dhe si regjisor e aktor në filmin “Skëterrë 43”, “Në pyjet me borë ka jetë” etj. Ai ka krijuar mjaft personazhe në filmat e tij që kanë mbetur në fondin e kinematografisë shqiptare. /Prive.al

1587414757_RIKARDLJARJA9700x394

Artikuj të ngjashëm