Mund t’iu ketë shpëtuar por këtë mesazh të koduar e dha Era me veshjen në ‘Live it up’

By

Era Istrefi s’do mund të na bënte më krenarë se kaq këtë verë.

Këngëtarja kosovare shkroi historinë duke u bërë pjesë e këngëz zyrtare të kampionatit botëror të futbollit i cili zhvillohet kësaj rradhe në Rusi.

Në këtë mënyrë, përmes artit dhe talentit të saj, Era u sigura që një copëz Kosovë të jetë e pranishme edhe në Rusi duke kompenzuar mungesën e ekipit të shtetit tonë.

Por, pjesëmarrja e Erës në këtë projekt muzikor duket të mos ketë qenë prania e vetme e Kosovës në klip.

Mund të mos e keni vërejtur por Istrefi është siguruar që një mesazh të koduar ta lë edhe në veshje.

E veshur kaltërt, ngjyrë ari e bardh, identetin kosovar, Era e ka shpërfaqur më së miri përmes këtij detaji – kombinimit në veshje.

Kujtojmë se klipi tashmë ka grumbulluar mbi gjashtë milionë shikime duke u listuar në top 5  të trending në botë. /Prive.al

One life #liveitup cuz you dont get it twice?

A post shared by Era Istrefi (@strefie) on

Artikuj të ngjashëm