Mozzik nesër proteston krah Labit

By

Masat e reja të qeverisë në tentim për të frenuar përhapjen e virusit SARS-CoV-2 kanë riaktivizuar këngëtarin Labinot Tahiri.

View this post on Instagram

Nuk jam lodhur kurrë në jetë, vetem padrejtesitë dhe servilizmi i poshtêr i njerëzve më ka lodhur pak psiqikisht, ama prap dalë fitimtar. Mua personalisht Zoti mi pat dhuruar të gjitha;shëndetin, zanin, bujarinë , punën e shumë të tjera, dhe ne fund mirësinë dhe kujdesin për njerëzit e mirë dhe të përgjegjshëm! Më dhuroi gjithçka që i kërkova, por kurrë su bera rehat duke kêrkuar të mira për popullin tim dhe për vendin tim, sepse gjithmonë më ka munduar fakti , kur kam pa mirë dikun jashtë (nëpër botë) ndërsa në vendin tim varferi e gjendje jo e mirë. Realisht nuk kisha nevoj të ngris zanin kurrë, por gjendjja reale më bëri të tillë! Gjithmonë keni dëshmi , se tani e 15 vite kurrë nuk pushova dhe nuk e kam ndêrmend të pushojë se kerkuari drejtesi dhe mirësi për të gjithë. Kur ka drejtesi për të gjithë, ka edhe për mua! Sidoqoftë, gjithmonë jam demtuar mbi kurrizin tim, ama pa u demtuar vetë , nuk mund të shohësh njerëz me gjendje të mirë dhe vendin përpara me të mira të pa skajshme! Shihemi nesër në protestë ora 11:00 para sheshit të Ferizajt! Maskat me vete! Protesta zgjat 30 minuta! Ju lutem ne oren e sakt te jeni të gjithë. Labi Kosovë e Shqipërisë. 🙏🏻✊🏻

A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on

Për nesër, ai ka paralajmëruar një protestë nga ora 11:00 në Ferizaj.

Kësaj radhe, ndryshe nga herët paraprake kur kolegët nuk kanë qenë të zëshëm në përkrahje, Labi ka pas vetes edhe të tjerë.

Reperi Mozzik përmes një postimi ka bërë të ditur se nesër do jetë në protestë sipas orës së paraparë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm