Mozzik jep lajmin e mirë: Grumbullohen 1 milion dollarë për Shqipërinë

By

1 milion dollarë janë grumbulluar për Shqipërinë pas tërmetit që la shumë të vdekur dhe mbi 650 të plagosur, bashkë me fondacionin e krijuar nga Fundjavë Ndryshe dhe mbrëmë live në emisionin NIN në Klan Kosova.

Ka qenë Mozzik ai I cili bëri të ditur këtë lajm përmes Instagramit.

Ai tha se fshehurazi po I rrjedhin lotët, lot dhimbje për humbjen e viktimave dhe trishtimin që e panë sytë e njerëzve.

“Arritëm diçka qe se kemi bërë kurrë së bashku !!!!
Arritëm 1 milion dollarë para së bashku ,për tragjedinë e tërmetit në Shqipëri.
O Shqiptarë kurrë më të bashkuar nuk iu pasna pa,lus Zotin të jemi gjithmonë kshtu në këtë ritëm !
Fshehurazi pom rrjedhin lotët , lot dhimbje për humbjen e viktimave,për trishtimin qe e panë sytë e njerëzve..e ai loti i fundit po më jep shije krenarie e gëzimi,po ma zbërthen fjalën ” Bashkë ia dalim”
Jeta ka sprova të shumta,çdo ditë e kemi sfidë , të qëndrojmë bashkë në diell e në shira!
Zoti është më i madhi , e vetëm te ai ndihmë kërkojmë !
Faleminderit gjithve”, ka shkruar Mozzik.

Deri tani janë regjistruar 31 viktima./Prive.al

View this post on Instagram

Arritëm diçka qe se kemi bërë kurrë së bashku !!!! Arritëm 1 milion dollarë para së bashku ,për tragjedinë e tërmetit në Shqipëri. O Shqiptarë kurrë më të bashkuar nuk iu pasna pa,lus Zotin të jemi gjithmonë kshtu në këtë ritëm ! Fshehurazi pom rrjedhin lotët , lot dhimbje për humbjen e viktimave,për trishtimin qe e panë sytë e njerëzve..e ai loti i fundit po më jep shije krenarie e gëzimi,po ma zbërthen fjalën " Bashkë ia dalim" Jeta ka sprova të shumta,çdo ditë e kemi sfidë , të qëndrojmë bashkë në diell e në shira! Zoti është më i madhi , e vetëm te ai ndihmë kërkojmë ! Faleminderit gjithve ❤️ Vazhdojmë tutje ! 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱😢😢 Gramoz Aliu ( Mozzik ) @fundjavendryshe @arberhajdari

A post shared by MOZZIK (@mozzik) on

Artikuj të ngjashëm