Mozzik i frikësohet ‘burgut’

By

Mozzik është një prej emrave që ka arritur depërtimin dhe suksesin mjaft shpejt në estradën shqiptare.

Pothuajse secila këngë e tij, qoftë solo apo duet shndërrohet në hit që grumbullon miliona klikime në Youtube dhe e bën atë të kërkuar kudo ku flitet shqip.

Sikur të mos mjaftonte kjo, Mozzik qëndron edhe pas shumë hiteve të kolegëve të tjerë për faktin se është tekstshkrues.

E duket se suksesi në momentet e para i këngës ‘Mi Amore’ nga Ermali dhe Kida ku është tekstshkrues i ka ngjallur një ‘frikë’ reperit.

‘Kan me më dhon burg të përjetshëm për vrasje të hiteve’ – ka thënë ai në një postim në Instagram. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm