Motivet shqiptare pjesë e koleksionit të ri të Yllka Bradës! (Video)

By

Dizenjatorja e njohur Yllka Brada ka finalizuar koleksionin e saj të ri ‘houte couture’. Këto krijime do të jenë për dy gjinitë dhe do të ketë elementë interesantë.

Detajet në këto krijime janë të inspiruara nga simbolet dhe veshjet tradicionale shqiptare.

Koleksioni mban emrin ‘Tandern’ e ka filluar prezantimin e saj përmes një video promovuese të shkurtër në YouTube ku në të shihet aktorja Maylinda Kasumovic.

Yllka Brada në krijimet e kaluara për meshkuj mori vëmendjen maksimale të publikut pasiqë imazh i tyre ishte Ledri Vula dhe fotografitë ishin realizuar në Paris.

Artikuj të ngjashëm