Mos humbisni një prej hiteve të pavdekshme shqip në versionin e Xhensilës

By

Është një prej hiteve të pavdekshme të muzikës shqipe.

Ndonëse bëhen afro dy dekada nga momenti kur është publikuar për të parën herë ‘Për një çast më ndali zemra’ nga Pirro Çako ngelet në kujtesë pa dallim gjeneratash.

E një version të kësaj kënge e ka intepretuar Xhensila Myrtezaj së fundmi në një event promovimi nga Timo Flloko, shkrues i vargjeve të këtij projekti muzikor dhe jo vetëm.

Se si e interpreton Xhensila këngën e pavdekshme, e tregojnë videot e mëposhtme. /prive.al

Artikuj të ngjashëm