Mos humbisni Ardian Bujupin dhe lëvizjet e tij të vallëzimit Salsa

By

Këngëtari më prejardhje shqiptare që vepron dhe jeton në Gjermani ka arritur që të mbledhë një numër të madh fansash, jo vetëm më muzikën e tij por edhe paraqitjet.

Së fundmi në llogarinë e tij në Instagram ai postoi një video tek kërcen Salsa, një vallëzim latin, në një nga klubet në Miami, Ball&Chain, që ndryshe frekuentuesit e këtij klubi e quajnë edhe ‘një Havana e vogël’.

Kujtojmë që projekti i fundit i artistit është “Luna”, i cili u publikua para dy muajsh. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm