Moderatori shqiptar shërohet nga COVID-19

By

Moderatori Bledi Strakosha është një nga personazhet e njohur të ekranit që rezultoi pozitiv me COVID-19.

Rreth dhjetë ditë më parë Bledi zbuloi se testi i tij kishte dalë pozitiv për Covid-19, e duke qënë në atë gjendje bëri thirrje për respektimin e masave dhe i kërkoi ndjekësve të bënin kujdes për shëndetin e tyre.

Mirëpo duket se pas disa ditësh betejë me virusin, moderatori i njohur jep lajmin se e ka mundur Covid-19.

Ai thotë se ka rezultuar negativ në të gjitha kontrollet që ka bërë, ndërkohë që tregon se përballja me virusin nuk ishte e lehtë, por gjithsesi më pas e vështirë se e atyre që janë shtruar në spitale.

Në një intervistë paraprake për mediat në Shqipëri, moderatori Strakosha kishte zbuluar se skaneri i ka nxjerrë një dëmtim të lehtë të mushkërivë nga virusi duke bërë thirrje që niveli i vigjilencës të jetë i lartë nga secili. Të shkuara! /Prive.al

Artikuj të ngjashëm