Modelja e njohur është ende e frikësuar pas sulmit ndaj saj

By

Katie Price nuk heq dorë nga rasti i sulmit pasi u dërgua në spital pas një incidenti në shtëpinë e saj në Essex këtë javë.

Policia u thirr në shtëpinë e saj rreth orës 1.30 të mëngjesit të së hënës, ku një burrë u arrestua nën dyshimin për sulm, vjedhje dhe sjellje shtrënguese dhe kontrolluese.

Edhe pse ishte raportuar më parë se ajo “nuk mund të përballet” me mundësinë e paraqitjes në gjykatë, një burim pranë yllit tha se miqtë dhe familja janë mbledhur rreth saj për të siguruar që ajo të ketë forcën për të ndjekur procesin gjyqësor.

Një burim i tha DailyMail: “Nuk është e vërtetë që ajo po heq dorë nga çështja, por ajo është shumë e frikësuar dhe po ndihet emocionalisht e prekshme”.

“Të gjithë miqtë dhe familja e saj janë pas saj dhe do të sigurohen që ajo të ketë forcën për të ndjekur çështjen”.

Me gjithë mbështetjen e të dashurve të saj, Katie ende “nuk ndihet e sigurt” dhe ka rritur sigurinë në shtëpinë e saj ku nuk po qëndron aktualisht pas sulmit të saj.

Të martën, një ditë pas sulmit, Katie u fotografua me mavijosje në fytyrë dhe i tha “The Sun”: “Unë jam akoma e tronditur. Jam e shkatërruar. Unë ika pasi u godita, vrapova në shtëpinë e Harvey aty pranë dhe tani kam bërë dëmtime në këmbët e mia, të cilat i lëndova më pare”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm