Modeli më i ri i këpucëve që u prezantua në Paris (FOTO)

By

Brendi i njohur i këpucëve, Y/Projects, çdo herë thyen kufijtë e modës dhe del në qendër të vëmendjes me modelet e reja që ka në treg.

Këtë herë interesant është modeli i këpucëve që u prezantua në Paris në kuadër të Javës së modës Pranverë Verë 2018, ky model është gjysmë këpucë gjysmë sandale.

Kjo për shkak se gishti i madh i këmbës është jashtë dhe katër gishtërinjtë tjerë janë të mbyllur me material të lëkurës.

Disa prej këtyre këpucëve kushtojnë deri në vlerë të 1000 dollarëve amerikanë ndërsa këto çmime fillojnë nga 500 dollarë, shkruan Daily Mail.

Këpucë të tilla e shoqëruan sfilatën e modës të veshjeve dizajnerit Glenn Martens.

Artikuj të ngjashëm