Misioni i ri i Capital T: Reperi bëhet human, viziton fëmijët në QKUK

By

Ai i befasoi të gjithë gjatë festës së Bajramit, kur nga rruga mori tre fëmijë u bleu rroba dhe drekoi me ta në një restorant luksoz të Prishtinës.

Por reperi i famshëm kosovar Capital T, s’e paska mbyllur me aq misionin e tij humanitar.

Kapo ka vizituar fëmijët e sëmurë që po kurohen në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe më pas, ka publikuar një fotografi me një pjesë të stafit aty.

Mirëpo reperi nuk ka treguar nëse ka bërë ndonjë donacion për këta fëmijë, apo thjesht i ka vizituar sepse shumë prej tyre mund t’i ketë fansa. /Prive.al

https://www.instagram.com/p/Bl28Lsdhnn8/?taken-by=truekapo

Artikuj të ngjashëm