Nicki Minaj e quan ‘klloun’ Kanye West! Si erdhi prishja e miqësisë së vjetër?

By

Nicki Minaj ndaloi performancën e saj në New Orleans të premten për t’i hedhë hije Kanye West.

Gjatë performancës së saj kryesore në Festivalin e Kulturës Essence, reperja, 39 vjeçe, i tha DJ-së së saj që të hiqte nga priza “Monster”, e cila është kënga për të cilën ajo punoi me West, në vitin 2010.

“Unë jam “Monster” jashtë, dhe ne nuk ndeshemi me kllounët,” i shpjegoi ajo turmës, përpara se të ndryshonte temën dhe të thoshte se donte “t’i bënte një thirrje New Orleans”.

Është mjaft interesante se ky veprim erdhi në të njëjtën ditë që Cardi B publikoi këngën e saj të re “Hot S–t”, e cila përfshin West.

Megjithëse është e paqartë saktësisht pse Minaj zgjodhi t’i hiqte hije Ye-së (Kanye West) gjatë setit të saj, disa fansa spekuluan se të dy kishin një grindje. Ata besojnë se tensioni u krijua mes dramës që rrethon albumin e Ye’s, i cila ka në qendër Zotin dhe publikimin e anuluar të këngës së tyre “New Body”.

Dy reperët fillimisht pritej të publikonin këngën në albumin e anuluar “Yandhi”, i cili u anulua dhe u zëvendësua me albumin e West “Jesus is King”.

Minaj foli në vitin 2019 për bashkëpunimin e shumëpritur të “New Body” me West, duke thënë në atë kohë se ajo dhe reperi nuk po e “shikonin sy për sy”.

Minaj më pas pranoi se kishte një tension mes dy artistëve dhe këngës së tyre të papublikuar në një intervistë të shkurtit.

Ajo pretendoi se Ye e kishte rishkruar vargun e saj “katër herë në mënyrë që të përshtatej me vendin ku [Kanye West] ishte kreativisht dhe shpirtërisht.

Artikuj të ngjashëm