Met Gala: Kreatorja shqiptare rikrijoi një nga veshjet më të guximshme të Kendall Jenner

By

Kendall Jenner ka ditë që po qëndron në kryetituj, për të thënë të paktën, duke konfirmuar lidhjen e saj të përfolur prej kohësh me Bad Bunny dhe duke bërë bujë në tapetin e kuq të Met Gala me një fustantë Marc Jacobs bardh e zi të stiluar me çizme të larta në platformë.

Por kjo vjedhje e vëmendjes nuk u ndal me kaq për modelen, e cila u shfaq në një festë pas festës së Met Gala e veshur me një veshje që siguronte që vëmendja të mbetej e vendosur tek ajo.

Kendall Jenner's See-Through Met Gala After-Party Look Might Be Her Most  Daring to Date | Vogue

Në pamje të parë, veshja e Kendall-it pas festës mund të ngatërrohet me një pjesë vintage Chanel – veçanërisht një pamje nga koleksioni pranverë/verë 1994 i markës (e veshur nga supermodelja Nadja Auermann në pistë).

Chanel springsummer 1994.

Në fakt look-u – i përbërë nga një trup i tejdukshëm me tema, me parzmore të zezë dhe detaje të brendshme, si dhe rripa perla – u krijua nga kreatorja shqiptarae me qendër në Londër, Nensi Dojaka.

“Rikrijimi ynë homazh i një prej pamjeve ikonike të Karlit”, shkroi Dojaka në Instagram Stories. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm