Mediat sllovene shkruajnë për Noizyn

By

Mediat sllovene i kanë kushtuar sot një artikull reperëve shqiptarë me theks të veçantë Noizyt.

Aty shtjellohen sjelljet e reperëve shqiptarë duke pyetur se a janë ata me të vërtetë agresivë. Për të ilustruar këtë merret si shembull kënga e re e Noizyt dhe teksti i saj.

Por, Rigelsi nuk ka vonuar shumë dhe i ka kthyer menjëherë përgjigjjen portalit slloven 24ur duke deklaruar se reperët shqiptarë janë ‘vetëm pak’ agresivë.

Ndryshe, kjo nuk është hera e parë që mediat ballkanike merren me artistët shqiptarë. Kohë më parë një videoklip i Gold AG pati ngjallur reagime në shtypin serb duke bërë që ai të jetë edhe në ballinat e gazetave të mëdha si ‘Novosti’. /Prive.al/

https://instagram.com/p/9bvfp5SvlH

Artikuj të ngjashëm