Më në fund, komediani i njohur lirohet nga burgu

By

Komediani amerikan Andy Dick u lirua me kusht të enjten mbrëma, pasi u arrestua me dyshimin për krim seksual ndaj një YouTuber mashkull të rritur.

Një zëdhënës i Zyrës së Prokurorit të Qarkut Orange konfirmoi për Page Six se lirimi me kusht i komedianit ishte caktuar në 25,000 dollarë, por tha se ai duhej të paguante vetëm 10 për qind të totalit.

Dick, 56, ende nuk është akuzuar zyrtarisht për një krim pasi zyra e DA ka kërkuar që Departamenti i Sherifit të Qarkut Orange të hetojë më tej pretendimet e krimit.

Është planifikuar një datë gjyqi më 10 gusht për yllin e “Andy Dick Show”, por nëse Zyra e DA vendos të mos ndjekë akuzat pas hetimit, ai nuk do të kërkohet më të marrë pjesë dhe çështja do të pushohet.

Dick njoftoi në mediat sociale se ai ishte liruar duke postuar video në Instagram Stories nga ajo që dukej të ishte një dhomë hoteli.

Artikuj të ngjashëm