Me kë konkuron Dafina Zeqiri?!

By

Me punën e saj ndër vite, këngëtarja Dafina Zeqiri ka arritur të shndërrohet në një prej yjeve të skenës muzikore shqiptare.

Që prej debutimit, Zeqiri numëron dhjetëra hite e bazë të gjerë të fansave teksa vetes tash e një kohë i ka vendosur edhe një sfidë të re – atë të debutimin ndërkombëtar.

E nëse keni menduar ndonjëherë mbi ‘sekretin’ e suksesit të këngëtares, përgjigja duket të mos jetë fort e komplikuar.

Ajo garon për sukses mirëpo jo me dikë tjetër por me veten!

Këtë e ka lënë të kuptohet përmes një postimi në Tëitter ku shprehet: ‘Garo me veten të bëhesh më i miri’.

Mbase edhe në këtë konstatim mund të arsyetohet tendenca e këngëtares që ndonjëherë të mos lë gjurmë të së kaluarës. Me përparimin e vazhdueshëm dhe hapat para, mbase fillimet mund të mos jenë të denja për nivelin aktual. /prive.al

Artikuj të ngjashëm