Me kë ishte Afrona sot, Zvicrrën apo Shqipërinë?!

By

Përballja e sotme mes Shqipërisë dhe Zvicrrës në ndeshjet kualifikuese të Euro 2016 i ka vënë në dilema jo fort të lehta mijëra shqiptarë të lindur e rritur në shtetin helvetik.

Krahas rastit të veçantë të vëllezërve Taulant e Granit Xhaka nëna e të cilëve shprehu edhe me bluzë përkrahjen e barabartë për Shqipërinë dhe Zvicrrës, njejtë ka vepruar edhe bukuroshja Afrona Dika.

Ajo ka pasur edhe kryqin por edhe shqiponjën në fanellën e veshur teksa dy simbolet i ka pasur të kombinuara poashtu në kapelë.

Ndryshe nga modelja, i dashuri i saj Blero Muharremi ka shprehur haptazi dëshirën që dy djemtë të luajnë për përfaqësuesen e Kosovës. Një mish-mash që ndodh vetëm tek ne! /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm