MC Kresha u akuzua për kopjim të këngës dhe kjo është përgjigja e tij

By

Reperi kosovar MC Kresha, ishte njëri ndër personazhet më të përfolura të ditëve të fundit në vendet shqipfolëse.

Pjesëmarrja e tij në festivalin “Kënga Magjike”, u shoqërua me ovacione dhe me shumë përkrahje nga publiku.

Në këtë këngë të cilën ai e solli në bashkëpunim me Fifin, reperi edhe u kritikua nga një gazetare, e cila pretendoi se kënga është vjedhur nga një reper amerikan, Wyclef Jean në këngën e tij 911 të cilën e ka realizuar me Mary j. Blige.

I ftuar në Nd’rrimin e Natës në Klan Kosova, Kresha e ka sqaruar këtë gjë, duke thënë se ai është artist i konfirmuar dhe jo një plagjiaturist. /Prive.al

INTERVISTA E PLOTË E KRESHES:

Artikuj të ngjashëm