Martohet dyshja e njohur

By

Ben Higgins martua me modelen e njohur Jessica Clarke në një ceremoni romantike në The Estate në Cherokee Dock në Tenesi,  konfirmoi ekskluzivisht gazeta “People”.

“Jam shumë i emocionuar,” tha Ben për median. “Kemi shumë për të pritur. Dhe e di që do të kemi një martesë të bukur”.

Çifti u martua para të dashurve dhe miqve të tyre më të ngushtë, ku përfshiheshin shumë yje të Bachelor Nation: Nick Viall, Becca Kufrin, Thomas Jacobs ,  Jared Haibon , Ashley Iaconetti dhe Wells Adams.

Përveç shkëmbimit të zotimeve të personalizuara, revista raporton se ceremonia përfshinte gjithashtu një lexim të shkrimeve të shenjta dhe citate nga Winnie-the-Pooh, të cilat u përzgjodhën nga të porsamartuarit.

Për ditën e tyre të madhe, Xhesika veshi një fustan nusërie nga Anne Barge, ndërsa Higgins veshi një smoking klasik.

“Ajo më sjell lavdërime dhe falënderime çdo ditë për 3 vitet e fundit. Kjo është diçka për të cilën kam ëndërruar, familja ime është lutur dhe tani do të festojmë!”

Ashtu si shumë çifte, Ben dhe Xhesika duhej të shtynin dasmën e tyre për shkak të pandemisë.

Dita e madhe erdhi më në fund një vit e gjysmë pasi ylli i reality i propozoi modeles.

Pasi u fejuan, dyshja vazhduan të informojnë fansat për procesin e tyre të planifikimit të dasmës.

Ata gjithashtu blenë shtëpinë e tyre të parë së bashku, në të cilën Jessica tashmë është zhvendosur, dhe ndanë disa aspekte të marrëdhënies së tyre, duke përfshirë vendimin e tyre për të mos jetuar së bashku ose për të fjetur në të njëjtin shtrat derisa të thonë “Unë po”.

“Është vendimi që morëm që menduam se ishte më i miri për ne si çift për të na lejuar marrëdhënien më të shëndetshme,” tha Ben në podcast. “Dhe ne donim ta bënim këtë sepse e dinim se kishim diçka të veçantë dhe donim të bënim disa gjëra personalisht për t’u siguruar që po përgatiteshim për suksesin më të madh. Dhe ky është një nga vendimet që kemi marrë. , dhe ka qenë shumë mirë për ne”.

Artikuj të ngjashëm