Mark Zuckerberg po bëhet baba për herë të tretë

By

Duket sikur të gjithë miliarderët po lindin fëmijë tani. Së pari, CEO i Tesla Elon Musk papritmas njoftoi binjakët sekretë. Tani është radha e shefit ekzekutiv të Meta, Mark Zuckerberg, që të shijojë shkëlqimin e foshnjës.

Zuckerberg njoftoi të mërkurën se ai dhe gruaja e tij Priscilla Chan janë në pritje të vajzës së tyre të tretë vitin e ardhshëm. Zuckerberg shkroi në Instagram, “Shumë dashuri. I lumtur të ndaj që Max dhe August do të kenë një motër të re vitin e ardhshëm!”

View this post on Instagram

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Facebook, i cili ndryshoi emrin e tij në Meta vitin e kaluar, ka qenë gjithmonë një lloj rrota e tretë në marrëdhënien e Chan dhe Zuckerberg. Çifti u martua një ditë pas ofertës fillestare publike të Facebook në vitin 2012. Sipas Wall Street Journal, Chan e detyroi Zuckerberg ta merrte atë në një takim në javë dhe kërkoi të paktën 100 minuta kohë së bashku dhe të mos kalonte në zyrat e kompanisë së tij.

Artikuj të ngjashëm