Mario i bën vetes dhuratë shqiponjën dhe tregon çfarë bëri për Shqipërinë pas tërmetit

By

Mario Dedivanoviq, grimeri i famshëm shqiptar, ka treguar publikisht se e ka ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues që ndodhi ditë më parë.

Duke rrëfyer një histori interesante në Instagram, ku shihet një gjerdan nga ari në formë të shqiponjës, të cilën ia kishte blerë vetes, ai tha se sasinë e barabartë e të hollave e kishte dhuruar për të prekurit nga tërmeti.

“Bizhuteria e parë që i kam bërë dhuratë vetes. Unë iu kam dhuruar shumë bizhuteri të tjerëve por kurrë vetes time. Isha në qendër tregtare një ditë me vëllanë dhe babanë tim për të blerë një pallto për babanë tim dhe e pashë këtë shkëlqim përmes një dritareje. Më pas vëllai më tha që të futem brenda dhe ta shikoja. Unë i thash në asnjë mënyrë, por ai më shtyu. Ai tha: ti ke punuar kaq shumë që prej moshës 12 vjeçare dhe kurrë nuk i ke blerë vetes një gjë të tillë. Ti duhet ta marrësh këtë’. Unë i thash jo nuk kam nevojë ta marrë atë por mendoj se e dua dhe e di që e meritoj. Tani kjo qëndron në zemrën time. Unë dhurova edhe sasinë e barabartë të gjerdanit për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri. Jeta është e bukur dhe jam shumë i lumtur që fillova ta jetoj atë vet”, ka shkruar ai në Instagram.

Kujtojmë se Mario javë më parë u deklarua publikisht gej./Prive.al

View this post on Instagram

First piece of jewelry I’ve ever gifted myself ♥️👐🏼 I’ve gifted others jewelry many times but never myself. I was walking through the mall the other day with my brother and father to find my dad a winter coat and I saw this sparkling through a window from the corner of my eyes and my brother told me to go inside and look at it. I said no way but he pushed me in. He said “bro, you been working so hard since you were 12 years old and you’ve never bought yourself a piece of jewelry. You need to get this” I said No I don’t need to get it but I think I really want it and I know I deserve it. It rests on my heart now ❤️ I also donated the equal amount of the necklace to help the families effected by the earthquake in Albania 🇦🇱 I guess my point is to Love yourself and treat yourself equally as well as you do others. 🙏🏻 Life is beautiful and I’m so happy to start living it xo

A post shared by MAKEUP BY MARIO (@makeupbymario) on

Artikuj të ngjashëm