Manikyret më të shtrenjta ndonjëherë që kanë bërë të famshmet

By

Një manikyr standard zgjat vetëm disa ditë, mbase një javë nëse keni fat. Pra, nuk është diçka që ju ka të ngjarë të shpenzoni shumë para, apo jo?

Epo, duket se Hollywood-i e ka humbur këtë memorandum, sepse një numër i famshmeve kanë bërë manikyre të shtrenjta për t’i ekspozuar në tapetin e kuq, me etiketat e çmimeve që variojnë nga qiraja e një muaji deri të një milion dollarë.

Gigi Hadid – Manikyri i saj për Met Gala 2016 kushtoi 2,745 dollarë. Një manikyr krom nuk ishte se vlejti kaq shumë para, mirëpo kristalet e vendosura përfundi pllakës së saj të thonjve.

Kelly Osbourne – Manikyri i saj kushtoi 340 mijë dollarë, gjë që acaroi shumë njerëzit duke e quajtur ‘absurde’.

Rita Ora – Në shfaqjen e saj MTV Video Music Awards, ajo çoi në një tjetër nivel manikyrin. Mankyri që kushtoi 77 mijë dollarë, përfshinte merimanga me diamantë dhe fjongo të kuqe me rubin.

 

Artikuj të ngjashëm