Madonna ‘bën luftë’ për Britney Spears pas përfundimit të konservatorit

By

Madonna ishte një mbështetëse e zëshme e lëvizjes #FreeBritney, por mbështetja e saj shtrihej shumë përtej mediave sociale.

Mbretëresha e Popit, 63 vjeç, ishte “në kontakt me Britney Spears shumë herë” në muajt kur ishte duke fituar betejën e saj për t’i dhënë fund konservatorit që kontrollonte jetën dhe paratë e saj për 13 vjet, tha një burim ekskluzivisht tha Page Six.

“Madona ka pasur gjithmonë një vend për Britney-n dhe nuk mund të rrinte duarkryq kur ndjeu se kishte padrejtësi të qarta që po ndodhnin”, tha burimi.

Edhe pse një gjykatës i Los Anxhelosit e përfundoi konservatorin të premten e kaluar, Madonna ende planifikon të vazhdojë të luftojë për shoqen e saj.

“Madonna po bën luftë,” na tha burimi. “Ajo është e gatshme të korrigjojë gabimet që Britney duhej të duronte. Ajo është ofruar të ndihmojë në çdo mënyrë që mundet dhe nuk ka frikë të flasë apo të ndërhyjë nëse është e nevojshme”.

Spears dhe Madonna u takuan në vitin 2001 në një nga koncertet e këngëtares “Vogue”. Dy vjet më vonë, ata u puthën në skenë në MTV Video Music Awards dhe më pas publikuan një bashkëpunim.

Komunikimi i tyre ishte i kufizuar pas krijimit të konservatorit në vitin 2008, sipas një burimi, i cili vuri në dukje se Spears “nuk u lejua as të kishte një telefon për një periudhë kohore”.

Spears dhe Madonna vazhduan të punonin së bashku, megjithatë, më së shumti për t’u mbajtur mend vetëm nëntë muaj pas konservatorit, kur ata bënë një shfaqje surprizë të “Human Nature” gjatë turneut Sticky & Sweet të Madge.

Spears performoi për herë të fundit me Madonna-n në vitin 2008, vetëm disa muaj pasi u vu nën kujdestari.

Në korrik, Madonna udhëhoqi korin e të famshmëve që dolën në mbështetje të Spears pasi këngëtarja dëshmoi në gjykatë se kujdestaria e saj ishte “abuzive” dhe se familja e saj “duhet të ishte në burg”.

“Kthejini jetën kësaj gruaje”, shkroi vajza Madonna në Instagram. “Skllavëria u hoq shumë kohë më parë! Vdekje patriarkisë lakmitare që ua bën këtë grave prej shekujsh. Kjo është shkelje e të drejtave të njeriut!”

Artikuj të ngjashëm