Luran Ahmeti, aktori që s’ka të ndalur (FOTO)

By

Nuk është një nga aktorët më të dashur të skenës dhe teatrit shqiptar, por edhe shumë i njohur dhe i kërkuar për serialet turke.

Luran Ahmetin shumë prej nesh mund ta kujtojmë për rolin e tij në serialin “ O sa mirë” por ky nuk është ai që e bëri te suksesshëm e aq më pak debutimi i tij.

Aktori nga Shkupi, karrierën e tij po e zhvillon me hapa shumë të mëdhenj në kinematografinë turke, këtë e dëshmojnë rrolet e shumta në seriale mjaft të famshme Turke.

Ndryshe, aktori njohet edhe për rrolin e tij në serialin Muhteşem Yüzyıl (Sulltani i Madhërishëm)

Aktori përmes një postimi në llogarinë e tij në instagram ka bërë me dije që nuk ka ndërmend të ndalet, ai sonte shfaqet në nje episode speciale në serialin “Lugina e ujqërve”./PRIVE.AL/

 

20dc0591a5ee1290019de35ca84779dab01c752a8d4665a7110621eae2f7ca39_full

Artikuj të ngjashëm