Luana Vjollca bën gjestin më human në Ferizaj, tregon edhe historinë saj të padëgjuar familjare

By

Moderatorja e këngëtarja shqiptare Luana Vjollca, ka treguar shpirtin e saj human, duke ndihmuar financiarisht një familje të varfër nga qyteti i Ferizajt.

Vjollca, përveç se i ka ndihmuar ata financiarisht, u ka dhënë edhe shumë dashuri e po ashtu ka bërë një dedikim special për këtë familje, të cilën e ka vizituar në natën e parë të muajit të Ramazanit.

Luana i ka ndihmuar ata, e po ashtu ka ngrënë iftarin e parë me këtë familje, që e ka pritur shumë mirë moderatoren.

Mirëpo, ajo që është edhe më e veçantë në këtë mes, është fakti që historia e familjes nga Ferizaj është e ngjashme me familjen e saj në Tiranë, ku nëna ka sakrifikuar shumë për t’i rritur e vetme fëmijët.

“Sot vendosa ta festoj me ju naten e pare te Ramazanit. Vendosa te shtroj nje iftar ndryshe bashke me @blerinakllokoqirugova dhe @gentoska ne nje familje historine e se ciles e degjova rastesisht, ishte kaq shume e ngjashme me historine e familjes time. 1 nene qe sakrifikon jeten e saj per tja dal e vetme me 3 femije te vegjel… njesoj si nena jone. Heroina!!! Ishte shume pak ajo cfare une bera por ishte aq bukur dhe u kenaqem aq shume!!Deshira e tyre ishte qe te postoja foto me ta,une po e bej duke ju thene te gjitheve ju qe keni sadopak mundesi,ndihmoni SOT!Ndonjehere jeta na rremben ne rutinen e vet dhe pavarsisht deshires nuk bejme aq sa duhet per njerezit ne nevoje! Dikush sot ,dikush neser per ta eshte SHUME. Gezuar Ramazanin te gjithe besimtareve mysliman!”

View this post on Instagram

Sot vendosa ta festoj me ju naten e pare te Ramazanit. Vendosa te shtroj nje iftar ndryshe bashke me @blerinakllokoqirugova ne nje familje historine e se ciles e degjova rastesisht, ishte kaq shume e ngjashme me historine e familjes time. 1 nene qe sakrifikon jeten e saj per tja dal e vetme me 3 femije te vegjel… njesoj si nena jone. Heroina!!! Ishte shume pak ajo cfare une bera por ishte aq bukur dhe u kenaqem aq shume!!Deshira e tyre ishte qe te postoja foto me ta,une po e bej duke ju thene te gjitheve ju qe keni sadopak mundesi,ndihmoni SOT!Ndonjehere jeta na rremben ne rutinen e vet dhe pavarsisht deshires nuk bejme aq sa duhet per njerezit ne nevoje! Dikush sot ,dikush neser per ta eshte SHUME. Gezuar Ramazanin te gjithe besimtareve mysliman!

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on

Artikuj të ngjashëm