Loredana e kishte kërcënuar me armë shoqen e saj pasi ia vodhi paratë

By

Reperja Loredana Zefi ishte arrestuar me 7-të maj nën dyshimin se kishte mashtruar një çift zviceran rreth të 50-tave, duke u marrë rreth 900 mijë franga bashkë me vëllanë e saj Beratin, i cili megjithatë nuk dënohet meqenëse paratë ia kishin dhënë vullnetarisht.

Çifti zviceran e kanë paditur Loredanën ndërsa policia e kantonit të Luzernit e ka arrestuar 23 vjeçaren të Martën.

Por përjashtuar kësaj historie, agjencia e lajmeve zvicerane 20 Minuten, shkruan sot se ky nuk është një rast i izoluar.

Fotografja shqiptare nga gjermania Dorentina V. i kishte lajmëruar në gusht të vitit 2017-të, Loredana Zefin dhe vëllanë e saj Qëndrimin për mashtrim.

“Loredana dhe vëllai i saj Qëndrimi më kanë mashtruar”, ka deklaruar 23 vjecarja për mediumin zviceran. “Askush s’e njeh Loredanën e vërtetë, ka thënë ajo”.

“Loredana”, thotë Doruntina, “ma ka vjedhë kredit kartelën time derisa unë pata kaluar një natë në apartamentin e vëllait të saj me 2 korrik të vitit 2017-të në Kosovë.

Pas kësaj, vëllai i Loredanës Qëndrimi, të cilin Dorentina s’e ka takuar kurrë, kishte bërë pagesa me kartelën e saj.

Madje sipas transaksioneve, Qëndrimi kishte luajtur bixhoz në internet me 6-të Korrik të 2017-tës dhe kishte harxhuar 370 franga, ndërsa një ditë më vonë ai kishte rezervuar një fluturim me Easyjet nga Zvicra për në Kosovë.

Në gusht të vitit 2018-të, qëndrimi ishte denoncuar për mashtrim dhe ishte dënuar me një gjobë, e po ashtu ishte detyruar t’ia kthente paratë Dorentinës.

Ndërsa Dorentina V. dhe Loredana ishin takuar në fillim të vitit 2017-të, kur Dorentina e kishte ftuar Loredanën të merrte pjesë në një videoklip të këngëtarit Yll Limani.

“Ajo dukej e mirë dhe ne u bëmë shoqe”.

Më pas V. ishte bërë fotografja profesionale e Loredanës dhe reperja e kishte ftuar që t’i bënte disa fotografi për Adidasin në Kosovë.

“Loredana më detyrohej edhe 300 euro sepse më kishte premtuar që do të paguante për biletën time të aeroplanit”, por s’e ka bërë kurrë.

Pasi Dorentina kishte ardhur në Kosovë, ajo thotë se Loredana mbante edhe armë në xhepin e saj.

Ndërsa të tërë vjedhjen që i ishte bërë, e kishte kuptuar kur ishte kthyer në Gjermani, kur nuk mund të blinte as edhe një gjë me kredit kartelat e saj.

“Kompania e kredit kartelës më tha se kisha rezervuar fluturime e kisha luajtur bixhoz në internet. Më ishte bllokuar kartela”. Ato momente, Dorentina s’kishte ide se këtë e kishte bërë Loredana. Vetëm kur i kishte marrë dokumentet nga kompania e e kishte parë adresën e Qëndrimit aty dhe fotografinë e tij, e kishte kuptuar që ata e kishin vjedhur.

Ndërsa kur Dorentina ishte konfrontuar me Loredanën, reperja e fajësonte kompaninë e fluturimeve për këtë.

Sidoqoftë, Dorentina kishte vendosur që të kthehej dhe ta gjente Lioredanën në apartamentin e Mozzikut në Kosovë. Ajo i donte edhe rrobat që Loredana nuk ia kishte kthyer pas xhirimeve bashkë. Dorentina thotë se Loredana ia ktheu disa nga rrobat, por jo të gjitha.

“Unë po rrija te dera e banesës, ndërsa ajo mbante një revole në xhep. I bërtita dhe i thashë cfarë je duke bërëë?????”

Loredana i kishte thënë që: “Duhet të bëhesh fillimisht dikushi, e pastaj do merrem me ty”.

PERKTHYER NGA PRIVE.

Artikuj të ngjashëm