Lista e fituesve në BET Awards: Kush kryesoi me çmime?

By

Fituesit e BET Awards tashmë janë shpallur.

Shfaqja e cila u drejtua nga Jamie Foxx, u transmetua të dielën mbrëma në teatrin Microsoft në Los Angeles, transmeton Klan Kosova.

DJ Khaled dhe Kendrick Lamar kryesuan me nominime gjatë mbrëmjes (gjashtë nominime secili), pasuar nga Migos dhe SZA me nga katër.

Beyonce mori çmimin e ‘artistes së vitit për R&B dhe Pop, Bruno Mars të njëjtin çmim për kategorinë e meshkujve, ndërkaq për ‘grupin më të mirë’ u vlerësua Migos.

Më poshtë lista e plotë:

Artistja më e mirë për R&B 
Beyonce – FITUESJA 
SZA
H.E.R.
Rihanna
Kehlani

Artisti më  i mirë për R&B / Pop 
Bruno Mars – FITUESI
Chris Brown
The Weeknd
Khalid
Daniel Caesar

Grupi më i mirë
Migos – FITUES
A Tribe Called Quest
N.E.R.D.
Rae Sremmurd
Chloe X Halle

Dueti më i mirë
Bruno Mars feat. Cardi B – “Finesse (Remix)”
DJ Khaled feat. Rihanna & Bryson Tiller – “Wild Thoughts” – FITUES
DJ Khaled feat. Jay-Z, Future & Beyonce – “Top Off”
Cardi B feat. 21 Savage – “Bartier Cardi”
French Montana feat. Swae Lee – “Unforgettable”
Kendrick Lamar feat. Rihanna – “LOYALTY.”

Artisti më i mirë për Hip Hop 
Drake
Kendrick Lamar – FITUESI
DJ Khaled
Jay-Z
J. Cole

Artistja më e mirë për Hip Hop 
Cardi B – FITUESE
Nicki Minaj
Remy Ma
DeJ Loaf
Rapsody

Videoja e vitit
Drake – “God’s Plan” – FITUES
Cardi B – “Bodak Yellow”
Bruno Mars feat. Cardi B – “Finesse (Remix)”
DJ Khaled feat. Rihanna & Bryson Tiller – “Wild Thoughts”
Kendrick Lamar – “HUMBLE.”
Migos feat. Drake – “Walk It Talk It”

Artisti më i mirë i ri
SZA – FITUES
H.E.R.
Daniel Caesar
GOLDLINK
A Boogie Wit Da Hoodie

Aktorja më e mirë
Tiffany Haddish – FITUESE
Lupita Nyong’o
Issa Rae
Angela Bassett
Letitia Wright
Taraji P. Henson

Aktori më i mirë
Chadwick Boseman – FITUES 
Michael B. Jordan
Donald Glover
Sterling K. Brown
Denzel Washington
Daniel Kaluuya

Artikuj të ngjashëm