Lirohet nga burgu aktorja e serialit “Desperate Housewives”

By

Aktorja Felicity Huffman u la e lirë nga burgu të Premten përpara se të mbaronte dënimi i saj 14-ditor.

Një gjykatëse federale në Boston e dënoi Huffman muajin e kaluar me 14 ditë burg, një gjobë prej 30,000 dollarësh, 250 orë shërbim në komunitet dhe një vit provë pasi ajo pranoi fajësinë për mashtrim dhe komplot për pagimin e një konsulenti 15,000 dollarë për të korrigjuar testin e pranimi në universitet të vajzës së saj.

 

Aktorja Desperate Housewives vuajti 11 ditë nga dënimi i saj fillestar 14-ditor. Huffman u caktua të lirohej nga Institucioni Federal i Korrektimit të Dielën.

Sipas një zyrtari të burgut, Huffman u la i lirë të Premten ashtu siç është politikë normale për të burgosurit që janë vendosur të lirohen gjatë fundjavave.

Aktorja 56-vjeçare me lot në sy kërkoi falje për dënimet e saj, duke thënë: “Unë u frikësova. Unë isha budallaqe dhe e kisha gabim.”

 

Burimi: Globalnews.ca

Artikuj të ngjashëm