Linda Halimi humbi 50 kg, ja çfarë ha tash (FOTO)

By

U bë inspirim për shumë gra në botë, kur imazhi i saj u shfaq në revistën e famshme amerikane People, ku rrëfeu për betejën e stërmundimshme të humbjes në peshë.

Këngëtarja Lindita Halimi, tash është shndërruar në një modele seksi, duke promovuar thuajse çdo ditë format e saj të reja.

Pas një beteje të gjatë me mbipeshën, ajo ia ka arritur që të heqë nga trupi mbi 50 kg të tepërta.

Nga një vajzë që dikur peshonte 95 kg ajo tani ka vetëm 45 kg.

Së fundmi ajo po përgatitet që ta përfaqësojë Shqipërinë në festivalin europian të këngës Eurovision që do të mbahet në Ukrainë, ku do të performojë këngën “World”.

Kur e sheh transformimin e saj drastik, sigurisht zgjohet kurreshtja se cfarë konsumon ajo që të mbetet në formë e të mos shtojë më peshë?

Linda në Instagramin e saj, ka publikuar një fotografi nga pjata e saj e darkës, ku shihet qartë që ajo nuk vdes urie për të qëndruar në formë dhe se ha ushqim të bollshëm. Sigurisht, proteinat i duhen për t’i mbajtur të gjallë muskujt që i shohim së fundmi tek ajo. /Prive.al/

linda1

 

Artikuj të ngjashëm