Lexojeni horoskopin tuaj!

By

Horoskopi i kartave tarot të çdo shenje të zodiakut është këtu për të mërkurën, 23 nëntor 2022. Është një sezon i ri diellor dhe Hëna e Re shënon fillimin e një këndvështrimi të ri emocional në jetën tonë. Kjo është koha e përsosur për të lexuar një kartë tarot për të zbuluar se çfarë rezervon dita duke filluar nga sot.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karta tarot: Dhjetë Pentakula

Suksesi është i yti nëse e dëshiron. Çfarëdo që të dëshironi, bëni pak më shumë përpjekje për të marrë atë për të cilën po përpiqeni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta tarot: Tre nga shkopinjtë

Është koha për të bërë diçka argëtuese dhe krijuese. Kjo është koha e vitit për të vënë në përdorim imagjinatën tuaj. Ju do të adhuroni të lini anën tuaj artistike për të luajtur.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Karta tarot: Ace e Pentacles

Marrëdhënia juaj ka kaq shumë potencial. Edhe kur mendoni se gjërat po ecin ngadalë, ka shenja që jeta juaj e dashurisë do të fillojë në një mënyrë të mrekullueshme.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Karta tarot: Kalorësi i Shkopëve

Dikush po shpreson se ju jeni gati të bëni ekskluzivitet me ta. Nëse po pyesni nëse marrëdhënia juaj po shkon diku, jepni një sugjerim dhe pyesni.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Karta tarot: Ace of Cups

Ndjenjat tuaja janë të vlefshme. Ka raste kur një person duket se fsheh emocionet e tij nga ju, dhe ju e ndjeni atë. Ju mund të mos e kuptoni heshtjen e tyre në çdo kohë. Kushtojini vëmendje gjuhës së trupit të tyre.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Karta tarot: Nëntë shpata

Mos lejoni që fjalët negative të dikujt të hyjnë nën lëkurën tuaj. Ju mund të mos jeni dakord me gjithçka që ata thonë ose të përpiqeni t’ju shqetësojnë. Njerëzit kanë ditë të këqija, dhe nesër ky do të jetë në pasqyrën e pasme.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Karta e tarotit: Nëntë gota

Dashuria mund të jetë e fortë ndonjëherë. Ka shumë stres në këtë periudhë të vitit dhe presioni mund të jetë shumë i madh që i dashuri juaj ta përballojë vetëm. Jini aty për të dhënë një përqafim ose për të ofruar një ngushëllim. Mos e lini të kalojë dita pa treguar pak dashuri.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karta tarot: Tre nga Pentakula

Jeni në një pozitë të mirë për të bërë para rezervë. Nëse keni shpresuar të organizoni një koncert ose ndonjë punë të pavarur, filloni të dërgoni email dhe shikoni nëse mund të merrni disa detyra.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Karta tarot: Gjashtë shkop

Një mik i fëmijërisë mund t’ju kontaktojë këtë javë dhe është shumë bukur kur mund të bësh një bisedë të thjeshtë me një person që e njeh një jetë. Është një ditë e mrekullueshme për të kapur dhe dëgjuar të gjitha lajmet dhe historitë e tyre të mira.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karta tarot: Shtatë e shpatave

Jepini vetes pak hapësirë ​​për të bërë diçka të qetë dhe të menduar. Reflektimi është një pjesë e rëndësishme e të jetuarit të një jete për të cilën jeni krenarë. Mendoni për sukseset e këtij viti dhe ato që shpresoni të arrini vitin e ardhshëm. Vendosni disa objektiva.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Karta tarot: Magjistari

Si ekip, ju keni shumë gjëra të shkëlqyera. Ju mund të mos e dini se si pikat tuaja të forta do të krijojnë një ekip fuqie, por ju mund të bëheni çfarëdo që punoni për të qenë nëse i diskutoni gjërat.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Hierofanti

Mënyra e vjetër e të bërit të gjërave mund të duket paksa e mërzitshme ndonjëherë, por është e qëndrueshme dhe e besueshme. Ju mund të shihni meritat pas zgjedhjeve që tashmë janë përcaktuar dhe ku nuk duhet të mendoni se çfarë të bëni më pas.

Artikuj të ngjashëm