Leonora me përplot emocione: Eshtrat e babait hyjnë në Kosovë

By

Tashmë është bërë e ditur që babai i këngëtares Leonora Jakupi, i rënë në vitet e vështira në fundin e 90-tave do rivarroset në Kosovë.

Pas 20 vitesh në tokën shqiptare përtej kufirit, nën patronazhin e Kryeministrit të Republikës, ceremonia e varrosjes së eshtrave do zhvillohet në ditët në vazhdim.

E një moment emocional ka qenë ardhja ekortezhit nga Shqipëria.

Leonora e ka përcjellë që prej kufirit kolonën e automjeteve, me një ndjenjë të përzier mes emocionit dhe krenarisë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm