Learta sjell një trend tjetër grimi, atë të kohës së nënës dhe vjehrrës së saj

By

Deri tani, të gjithë duhet ta dimë se moda është ciklike. Çdo 20-30 vjet, trendet e modës, duke përfshirë rrobat dhe kozmetikën, duket se riciklohen dhe kthehen në stil.

Kthimi nuk bëhet në mënyrë absolute, gjithnjë detajet e një dekade tjetër ndërthuren me detajet aktuale të kohës. E pikërisht këtu na kujtohet fjalia e famshme e çdo grua më në moshë “Moda gjithnjë kthehet.”

E rikthimin e një grimi nusesh më ndryshe se sot, e riktheu Learta Jakupi.

Në Instagramin e saj ndau imazhe të rikrijimit të grimit ashtu siç e bënte më parë nëna dhe vjehrra e saj kur ishin nuse, me grim qe kishte ngjyra me të ndezura, buzë të kuqe dhe vendosjen e gurëve në pjesën e ballit. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm