Larg famës e spektaklit për një jetë normale

By

Kjo është një listë e të famshëmve që hoqën dorë nga fama. Duket sikur të gjithë duan të jenë të famshëm këto ditë, por besojeni apo jo, disa të famshëm dhe figura publike kanë vendosur të dalin jashtë vëmendjes.

Disa njerëz të famshëm pushojnë sepse nuk duan të merren me presionin e të qënit një njeri i famshëm, ndërsa të tjerët braktisin famën që të mund të krijojnë një familje.

Kush është personi më i famshëm hoqi dorë nga fama? Elizabeth Hurley kryeson këtë listë. Në 2002, aktorja e Austin Powers la aktrimin në mënyrë që të mund të rriste djalin e saj. “Unë thjesht nuk mund të bëj filma, si dhe të jem një nënë dhe të jetoj në Angli”, tha ajo për New York Magazine. “Diçka duhej të lija, dhe vendosa që nuk do të ishte marrëdhënia ime me djalin tim. Vendosa që doja ta çoja atë në shkollë çdo ditë, gjë që unë bëj.”

Image result for elizabeth hurley
Elizabeth Hurley dhe djali i saj

Aktore të tjera të famshme që u tërhoqën nga aktrimi përfshijnë Phoebe Cates, Meg Ryan dhe Greta Garbo.

Dave Chappelle la pa fjalë fansat dhe kolegët e Hollivudit kur ai u largua nga shfaqja super e suksesshme e Chappelle në kulmin e popullaritetit të saj në 2005. Chappelle bëri një udhëtim në Afrikën e Jugut për tu riorganizuar. Ai foli për vendimin, duke thënë, “duke ardhur këtu unë nuk kam shpërqendrimet e famës. Kjo gjë qetëson egon. Unë dua të jem i qetë dhe industria është një vend i ekstremeve. Unë dua të jem i ekuilibruar. ”

Image result for dave chappelle
Dave Chapelle

Aktorët e tjerë që u larguan nga puna në Hollywood përfshijnë Sean Connery dhe Cary Grant.

Artikuj të ngjashëm