Landi me mesazh prekës për mikun që nuk jeton më (FOTO)

By

Vdekja e doktor Florit tronditi opinionin e gjerë, botën e muzikës e sidomos miqët e familjarët.

Më 17 nëntor artisti ndërroi jetë, duke lënë kështu pas vetës një karrierë të gjatë e me shumë hite të cilat pas vdekjes së tij u bën të pa vdekshme duke vazhduar të degjohen dhe më shumë.

Përgjatë këtyre dy viteve ksihte shumë miq të tij që e kujtuan me postime e me këngët e tij por eshtë një person i cili pothuajse cdo dit na njofton me diçka të Florit.

Landi Hysi përveç që është njëri ndër miqt i cili i ka qëndruar më së afërmi familjës së Florit, gruas dhe dy femijve ku poston pothuajse çdo dit fotografi të ndryshme me ta, ai nuk po harron as mikun e tij.

Dikur ishin anëtar të grupit West Side Family e ndërsa sot, Landi nuk mundet pa kujtuar mikun e tij dhe ku dhe na tregon që sa herë e kujton vje në mendje dialogu I nje filmi.

Ja postimi i plotë i Landit dedikuar mikut të tij: Nesër do bëhen dy vjet nga ikja jote dhe unë sërish do mendoj: “Shpeshherë, kur me vjen ndër mend Dr. Flori, më vjen në mend nje dialog nga Filmi “Përrallë nga e kaluara”: – Do jetojë baba Sotiri.
– Maskarai!
– Maliqi.
– Edepsëzi!
– Kotja.
– Shtriga!
– Tana
– …
– Gjinua
– …
– Do dali Dielli. Do këndojnë zogjtë.
– Ja këndoi. Pse të vdes pa faj?! Ku ta gjej te drejtën?! … “

RIP DR FLORI    /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm