Landi Hysi i “West Side Family” thumbon kolegët e tij për klikimet në youtube (FOTO)

By

Përderisa vite më parë, shitja e kasetave dhe albumeve ka qenë matëse e suksesit të ndonjë projekti muzikorë të këngëtareve, sot janë klikimet në internet ato që e kryejnë këtë punë.

Dikush arrinë të thyej rekorde brenda natës së publikimit të këngës, deri sa të tjera ani pse krijime të bukura nuk arrijnë të grumbullojnë aq shumë shikime.

Është Landi Hysi ai i cili në një mënyrë apo tjetër ka thumbuar kolegët e tij të cilët nuk hezitojnë të tregojnë për numrin e klikimeve të këngëve të tyre në rrjetet sociale.

Ai ka përdorun llogarinë e tij në facebook për ta ironizuar këtë dukuri të shumë prej këngëtareve.
“LAJM I MREKULLUESHËM!!!

Jam shumë i lumtur t’ju njoftoj se klipi im i ri i këngës së pa publikuar asgjëkundi dhe ENDE pa dalë në treg, ka arritur në 3 million klikime.
Oh, mami. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen!

MA I MIRI, MA I BUKRI, MA I FORTI BI* MADAFAKA” është shprehur pjestari I grupit “West Side Family”/PRIVE.AL/

 

192771b28e6cf8edf8b26fa62d6f261384e095998fd5739bffe122c194f87d49_full

Artikuj të ngjashëm