Lamtumira e fundit për zonjën Mona përmes fotografive (FOTO)

By

 

Vajzat e saj të bashkuara,miq dhe kolegë të tyre, miq të zonjës së ndjerë,fytyra të njohura publike dhe shumë dashamirë të familjës ishin ata që përcollën zonjën Mona për në banesën e saj të fundit.

Varrimi i së ndjerës u bë sot në varrezat e qytetit në Dragodan,ku nga ora 13:00 ceremonia mortore u përcoll hap pas hapi përmes fotografive nga prive.al.

Fytyrat e dërrmuara nga pikëllimi të motrave Ismaili për nënën e tyre janë ato që nuk kishin si të mos merrnin qendrën e vemendjës.
Humbje e madhe kjo,ato bashkë me trupin e saj varrosën edhe mundin,sakrificën dhe gjithë përkushtimin e vuajtjet që kishte bartur e ndjera për rritjen dhe edukimin e tri vajzave të saj.

Zonjës Mona sot iu dha lamtumira e fundit por ajo gjithmonë do të kujtohet nga miq dhe të afërm të saj si një shembull i një gruaje të fortë e cila i mbijetoi vujatjeve,sakrificave dhe shumëqkaje tjetër në çmimin e arritjes së suksesit të vajzave të saj të cilat i rriti e vetme./PRIVE.AL/

13073225_10201478989972472_1845445108_o

13106095_10201478990812493_842650717_o
43ad8071f07502d075cd991d170d35b33e4b492dacf7b722aad5b566bef2deb5_full

2bf15d3a649ab81f0a0aa748eb422861db353d56b644f62583622084626a6303_full

13063867_10201479253499060_2131661147_o

13090775_10201479213578062_1344354645_o

8535b15374b4ed32b740427ef1f85d7776e6a1f37f20fc3c2b4f988d3999fbe9_full

13091640_10201479175337106_705874459_o (1)

13112707_10201479137256154_778862790_o

13090775_10201479213578062_1344354645_o
13091640_10201479175337106_705874459_o

Artikuj të ngjashëm