Lajm i mirë për fansat e Game of Thrones, ja kur priten episodat e para të sezonit të ri

By

Kushdo që ka ndjekur serialin “Game of Thrones” është nën ethe për sezonin e ri të kësaj shfaqjeje televizive, që arriti shifra rekorde shikueshmërie në botë.

Dhe tashmë kanë filluar të qarkullojnë disa informacione se kur mund të nis transmetimi i episodeve te reja.

Sipas mediave amerikane, presidenti i HBO (kompanisë që prodhon serialin), Casey Bloys, seriali pritet të nis transmetimin në gjysmën e parë të vitit 2019-të. Edhe më parë, sezonet kishin premierat në Prill e Mars, kështu që përgjigjja e tij ka kuptim. /Prive.al

 

 

Artikuj të ngjashëm