Lajm i bukur, modelja e njohur bëhet nënë për herë të dytë

By

Është një fëmijë Pretty Little!

Shay Mitchell konfirmoi se ajo “së fundmi” lindi fëmijën e dytë të saj dhe të dashurit Matte Babel – një vajzë tjetër.

“Kohët e fundit sapo linda fëmijën tim të dytë dhe kjo është arsyeja pse kjo është shumë më e ëmbël sepse kjo është hera e parë që jam jashtë shtëpisë që kur e kam pasur atë”, tha ajo për E! në një ngjarje pop-up BÉIS në Los Angeles të shtunën.

“Është vërtet e veçantë të vish dhe të vizitosh fëmijën tim tjetër,” shtoi ylli i njohur.

Mitchell zbuloi lajmin e shtatzënisë në muajin shkurt, ndërsa mbante zi për humbjen e gjyshes së saj.

“T’i thuash lamtumirë një të dashuri ndërsa njëkohësisht përjeton gëzimin e mirëseardhjes së një tjetri në këtë botë është cikli i madh i jetës,” shkroi ajo.

Mitchell e quajti përvojën “më sfiduesen” e jetës së saj.

“Nuk mund të mos mendoj se ky ishte plani i universit gjatë gjithë kohës, duke e ditur se do të kisha nevojë për një gëzim tjetër të kësaj bote për të zbutur goditjen e humbjes së një prej njerëzve më të rëndësishëm në jetën time,” vazhdoi në atë kohë kanadezja.

Autorja e “Bliss” u bë nënë për herë të parë në tetor të vitit 2019 kur ajo dhe Babel, 41 vjeç, mirëpritën vajzën Atlas, tani 2 vjeç.

 

Artikuj të ngjashëm