Labinot Tahiri përmend ‘aletin’ e Labit

By

Një supozim i nxjerrë nga konteksti i një deklarate të Albi Nakos drejt prezantuesit Labinot Gashi mbrëmë në ‘Dance with Me’ mbushi rrjetet sociale.

Sot, këngëtari Tahiri siç po vepron zakonisht me zhvillimet e ditës, ka dhënë komentin e tij kundrejt këtij zhvillimi.

Ai duket tejet i mllefosur nga ajo çfarë ka thënë anëtari i jurisë, Albi Nako për prezantuesin.

Ky është postimi i plotë i Labinot Tahirit ku mes të tjerash përmend edhe atë që e quan ‘alet’ të cilin sipas tij, juria ka dashur t’ia shikojë prezantuesit:

Çfarë lojnash!! I thrasin në Festivale pastaj i thumbojnë ata garues!!
E mërzitshme!!!! Po shkruaj për Labin e RTV21!! I cili ishte shume i mire dhe shkelqeu ne atë festival.

Mos vallë nëse shkohet në atë spektakël, po të pêrdorkan (Aletin)?? bën a po nuk bën për Festival aaaa!!! Garant juria ka dashur të i’a shikoj Labit!!! Se a’i permbush standartet po nuk kanë pasur fat te i’a shikojnë..! Paskan met me ja majt (QIRIN) shokut tonë se a është i till a po nuk është!!!! Ose ku ishte në ora 02:00 natês!!!!!Euuuuu,,,, bre çfarë laramanish bëhen në këto vendet tona vetëm me e dekoraju njeriun e sukseshem.! Unë bashk me fancat e mi, i themi Labit, ndjeju mirë deri sa të sulmojnë, sepse je i madh.!  Te vegjel janë ata që thumbojnë të mdhenjet.!  Je i lindur per një moderator dhe një njeri që i jep pamje dhe Showwwww Televizioneve tona!!! Nê atë Festival, performanca jote ishte e mrekullueshme! Por ti pa qenë i tillë ta vendosin bishtin, kur e ke ta hjeqin bishtin.
Po të isha unë aty,,,, do ju kisha treguar se ku isha ne ora 02:00 nates!! Me falni miqët e mi, por njeriun e drejte e kam obligim ta mbroj!! Labi Rtv21 është i pa thyeshem.!

Miku yt Labinot Tahiri dhe fancat!

Artikuj të ngjashëm