Labinot Tahiri dhe Valoni përshtatin në shqip këngën e famshme të Ibrahim Tatlises

By

Mjeshtri i baladave të dashurisë, Ibrahim Tatlises vazhdon të jetë frymëzim edhe për artistë të kombeve të tjera.

Labinot Tahiri dhe Valoni kanë përshtatur një nga këngët e artistit turk që mban titullin “Haydi Söyle”.

Të dy artistët sollën këngën në shqip me titull “Hajde thuje” e cila është realizuar edhe me videoklip.

Ndiqni të plotë në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm