Labi shkon në Viti për t’i pajisur banorët me maska

By

Labinot Tahiri nuk e ka ndërmend të ndalet.

Këngëtari që dikur ishte edhe deputet i kuvendit të Kosovës, sonte vizitoi Vitinë në mënyrë që t’i dërgojë maska për t’u mbrojtur banorët.

Theksojmë se maskat i ka blerë vet ai dhe këtë e ka bërë të ditur para disa ditësh.

“Tani sapo u ktheva nga Vitia!
Arsyea ishte për ti dhuruar një shumë të maskave pêr mbrojtjen e banorëve!
Për të arritur në Stubëll, nuk patem mundesi të shkojmë në fshatin e trimave shqiptarë sepse ishte urdhur i prerë dhe i cili duhet zbatuar nga policia e shtetit pêrshkak rrezikut të kësaj gjendje të virusit!
Qellimi ishte ti dërgonim maskat por na udhëzuan që ti lëm në qender të mjekësisë e pastaj ata i dergojnë në Stubëll dhe ne i lam në Viti!
Faleminderit edhe personelit kujdestarë për mikpritjen që na e kushtuan!
Edhe pse jeni malsorë atje larg ne jemi me zemer me ju e çdo kend kur ka nevoj!
Zot ruaj shqiptarët nga çdo gjë e keqe”, ka shkruar Labi në llogaritë e tij në rrjete sociale.

Kujtojmë që deri tani janë shënuar 9 raste të prekura me koronavirus në Kosovë./Prive.al

View this post on Instagram

Tani sapo u ktheva nga Vitia! Arsyea ishte për ti dhuruar një shumë të maskave pêr mbrojtjen e banorëve! Për të arritur në Stubëll, nuk patem mundesi të shkojmë në fshatin e trimave shqiptarë sepse ishte urdhur i prerë dhe i cili duhet zbatuar nga policia e shtetit pêrshkak rrezikut të kësaj gjendje të virusit! Qellimi ishte ti dërgonim maskat por na udhëzuan që ti lëm në qender të mjekësisë e pastaj ata i dergojnë në Stubëll dhe ne i lam në Viti! Faleminderit edhe personelit kujdestarë për mikpritjen që na e kushtuan! Edhe pse jeni malsorë atje larg ne jemi me zemer me ju e çdo kend kur ka nevoj! Zot ruaj shqiptarët nga çdo gjë e keqe. Labi Ferizaj Kosovë e Shqipërisë.

A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on

Artikuj të ngjashëm