Kylie Jenner shet linjën e saj të bukurisë

By

Kylie Jenner është shumë e njohur për biznesin e saj të kozmetikës i cili ka thyer shumë rekorde shitjesh.

 

Pavarësisht biznesit të sukseshëm, duket se ajo është gati të ecë para pasiqë Kylie ka shitur zyrtarisht pjesën më të madhe të Kylie Cosmetics për një shumë prej 600 milion dollarësh.

Ajo ka vendosur që biznesin e saj tja shes gjigandit Coty,  i cili zotëron gjithashtu CoverGirl, OPI, Rimmel dhe Sally Hansen.

Në thelb, Coty tani zotëron 51 përqind të Kylie Cosmetics. (Më parë, Kylie zotëronte 100 përqind vetveten.) Ky lajm nuk është aspak befasues, pasi ka kohë që flitej për këtë shitje, por tani që është zyrtare, ne e dimë se marka do të riemërohet Kylie Beauty. Kylie do të jetë akoma fytyra e markës dhe do të “udhëheqë” atë.

Burimi: Cosmopolitan.com

Artikuj të ngjashëm