Ky reper i njohur po thotë se jep jetën për Ramush Haradinajn

By

Zhvillimet politike të 24 orëshit të fundit janë reflektuar edhe në sferën e artistëve.

Ka qenë reperi nga Shqipëria, Arkimed Lushaj – Stresi ai që sipas gjasave, i ndikuar nga arrestimi i Marko Gjuriq ka reaguar fuqishëm.

Me fotografinë e Ramush Haradinajt në fokus, reperi ka deklaruar se për Haradinajn, është gati të japë jetën, sikurse për Sali Berishën.

Kryeministri ka heshtur gjatë gjithë aksionit ditën e djeshme dhe cështja i kaloi në dorë ministrave të AKR-së, Behgjet Pacollit dhe Flamur Sefajt por duket se Stresi ka vetëm një emër si ‘meritor’ për këtë zhvillim e ai është Ramush Haradinaj. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm