Ky reper dëshiron ta ndryshojë ligjërisht emrin në “miliarder”

By

Artisti dhe stilisti Kanye West ka hedhur një ide të re për emrin e tij dhe sinqerisht është e vështirë ta dallosh nëse ai bën shaka.

Në një paraqitje të papritur në Festivalin Fast Company Innovation 2019, West sugjeroi që ai mund të ndryshojë ligjërisht emrin e tij në “Christian Genius Billionaire Kanye West” për një periudhë.

“Kur njerëzit thonë se është e rastësishme ta quajmë veten miliarder, unë mund të ndryshoj me ligj emrin tim në Miliarderi Christian Genius Kanye West për një vit derisa të kuptosh saktësisht se çfarë është”, i tha ai shkrimtarit të vjetër të kompanisë Fast Company Mark Wilson.

“Kjo do të jetë kaq e vështirë për tu shkruar”, bëri shaka Wilson.

“Do të jetë edhe në targa”, shtoi West.

Stili i intervistave së çrregullta të West shpesh rezulton në ndryshime marramendëse siç mund të jetë kjo e fundit.

Artikuj të ngjashëm