Ky ishte fustani i Valdrin Sahitit në Oscars (FOTO)

By

Shqiptarë nuk pati shumë në rolin e mysafirëve këtë vit në Oscars mirëpo punët e shqiptarëve në tapetin e kuq nuk është se nuk janë parë.

Krahas grimit të Marios, fustanit të Rezarta Skifterit tek Bleona e veshjes së Kaona Duriqit, nuk kishte se si të mungonte edhe një kreacion nga dizajneri i njohur, Valdrin Sahiti.

Puna e Sahitit është parë tek Yvonne Orji, aktorja amerikano-nigeriane e njohur më së miri për rolin e Molly në serialin ‘Insecure’ të HBO.

Fustani i gjatë me forma simetrike dhe material rrezëllitës ka bërë që Orji të duket për mrekulli.

Më poshtë fotografitë. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm