Ky është vendimi i gjykatës greke për bashkëshortin e Angela Martinit

By

Dragoș Săvulescu nuk do të ekstradohet. Grekët hodhën poshtë kërkesën e Rumanisë!

“Biznesmeni dhe producenti i filmit Dragoș Săvulescu dhe gruaja e tij Angela Martini, autore dhe ish Miss Universe Albania, njoftuan sot se një gjykatë greke ka bllokuar përsëri një përpjekje të Rumanisë për ta ekstraduar atë. Vendimi i sotëm shënon herën e dytë që një gjykatë evropiane refuzon një ekstradim kërkon në rastin e tij dhe i jep fund kapitullit të fundit të asaj që Savulescu e përshkruan si një maskaradë gjyqësore që ka prekur jetën time për 16 vjet “, tregohet në një deklaratë të mbrojtjes të paraqitur në shtyp, sipas Romania TV, njofton Prive.

Gjykata e Apelit e Detit Egje në Syros vendosi në favor të ish aksionarit të Dinamos, duke vendosur se Rumania nuk ka fuqinë të detyrojë ekstradimin e saj nga Greqia. Në të njëjtën kohë, magjistratët grekë urdhëruan tërheqjen e menjëhershme të urdhër -arrestit nga Rumania. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm